حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی:حضرت علی اکبر (ع) در ردیف اول ولایتمداری بود
77 بازدید
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام والمسلمين كاظم صديقي در گفتگو با فارس، به ويژگي هاي فوق العاده حضرت علي اكبر (ع) اشاره داشت و گفت: كلماتي كه در زيارتنامه امام حسين (ع) و مطالبي كه در كتاب ها در خصوص شيوه زندگي ايشان مي بينيم، بسيار اعجاب انگيز است. وي به بيان اين ويژگي ها پرداخت و گفت: حضرت علي اكبر (ع) از نور دو امام كه صاحب ولايتند، بهره برده و امام زمان خويش را كه امام حسن (ع) باشد، درك كرده است. صديقي با اشاره به اينكه زيارتنامه حضرت يك تازگي خاص داشته، گفت: جلوه ولايت امام حسن (ع) در حضرت علي اكبر (ع) نمايان است چرا كه در سايه تربيت ايشان قرار داشته و از خصوصيات ويژه امام حسن (ع) بهره برده است.
    
    صديقي با بيان اينكه امام حسين (ع) تمام خصلت هاي حضرت علي اكبر را شبيه به پيغمبر مي دانست، گفت: بنا به فرمايش پدر بزرگوارش، ايشان از نظر خلق، آفرينش، صورت و اندام و تمام ارزش هاي والاي انساني و از نظر منطق و شيوايي سخن شبيه ترين فرد به پيغمبر بودند.
    
    وي ادامه داد: از آنجايي كه اخلاق خوب در ايجاد روابط تاثير گذار است و از آنجايي كه حضرت علي اكبر (ع) خلقياتش شبيه پيامبر بود، به قدري نسبت به افراد محبت داشتند كه همه عاشق و شيفته اش مي شدند. ايشان از نظر منطق و سخن چنان رسا و زيبا سخن مي گفت كه در دل ها سحر ايجاد مي شد و در امام شناسي و ولايتمداري از امام زمان خويش در رديف اول قرار داشت. وي در ادامه جوانان را به الگوپذيري از سيرت و اخلاق و ولايت محوري از حضرت علي اكبر (ع) توصيه كردند.